חופי הים והטיילות של חיפה

חוף ים בחיפה
חופי הים והטיילות של חיפה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בחיפה ניתן לראות את הים התיכון בצבעיו הכחולים העמוקים כמעט מכל מקום בעיר, מכיוון שבנייני העיר משתרעים באופן מדורג על הר הכרמל. אך, בשונה מכל עיר בעולם המשתרעת על הר הצופה אל הים; את הים של חיפה ניתן לראות משני צידי ההר – שכן מפרץ חיפה עוטף את הר הכרמל ממערב וממזרח; מה שהופך את חיפה ליפה כל כך מכל כיוון.

ישנם חופים רבים בעיר חיפה וגם טיילת יפה וארוכה שניתן ללכת בה בעצלתיים או לעשות ג'וגינג. הנה רשימה של החופים המומלצים של חיפה:

  • חוף דדו, חוף זמיר, חוף הכרמל וחוף הסטודנטים (כ-10 ק"מ ממלון סאטורי)
    זוהי רצועת חוף ארוכה המשתרעת מתחנת חוף הכרמל בצפון ועד למתחם לאונרדו בדרום. לאורך רצועת החוף מלאת החול הצהוב והרך, תמצאו גם טיילת יפה עם מסעדות ובתי קפה, ספסלים הפזורים לאורך החוף ומתקני כושר.
    החוף הארוך מחולק לאזורים; בחלק ניתן לשחק מטקות ובחלק אחר שומרים על השקט ללא מטקות. ישנו אזור אחד המיועד להדלקת מנגלים ואזור אחר עם אמפי-תיאטרון למופעים. בחוף הדרומי ישנם מתקנים למשחקי כדור חוף והחוף הצפוני הוסדר לנגישות לכיסאות גלגלים. באזורים עם שירותי ההצלה תמצאו גם מלתחות ושירותים.
  • חוף בת גלים (כ-5 ק"מ ממלון סאטורי)
    זהו האזור השקט של חופי חיפה. חוף פסטורלי ומקסים עם סירות דייגים קטנות ליד בתי אבן וותיקים. תמצאו כאן גם מדשאות ומגרש כדורסל ומתקני כושר. כמו-כן, ישנה בחוף בת גלים גם טיילת נעימה שמקרבת אתכם אל הציפורים הרבות ואל האזור הסלעי של חופי חיפה. אבל, לפני כן, אתם מוזמנים כמובן להנות משכיבה על החול הרך וטבילה במים הצלולים והמרעננים.
דילוג לתוכן