המוזיאונים של חיפה

מוזיאון הרכתב
המוזיאונים של חיפה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

אוהבי המוזיאונים ישמחו לדעת שהעיר חיפה מציעה שפע רב בתחום הזה. ממוזיאונים של אמנות, דרך מוזיאונים של מדע ותרבויות ועד למוזיאון ההעפלה וחיל הים, ועוד ועוד ועוד. הנה רשימה חלקית של המוזיאונים המובילים של חיפה.

 • מדעטק (600 מ' ממלון סאטורי)
  המדעטק הוא המוזיאון הלאומי למדע טכנולוגיה וחלל. כאן תמצאו תערוכות רבות ומגוונות הכוללות ניסוי ומגע המתאימים לילדים ולכל המשפחה. לגעת, לנדנד, להפיל, לקפוץ – כדי להבין קצת יותר טוב איך כל דבר עובד. גם הקולנוע הרב חושי בתלת ממד יקרב אתכם ואת הילדים עוד קצת לאהוב מדע וטכנולוגיה. אין ספק שניתן להעביר כאן יום שלם בכיף… ולא להרגיש איך הזמן חולף.
 • מוזיאון חיפה לאמנות (1.5 ק"מ ממלון סאטורי)
  זהו אחד משלושת ממוזיאוני האמנות הגדולים ביותר בישראל. תמצאו כאן מגוון רחב של האמנות הישראלית על כל שנותיה. התערוכות כוללות תערוכות מתחלפות של אמנים עכשוויים וגם תערוכות המציגות את האמנים הוותיקים והמוערכים ביותר של ישראל. בנוסף, ישנה כאן תערוכה נפלאה של אמנות בינלאומית. תמצאו כאן ציור ורישום, פיסול, צילום סטילס, ווידיאו. מוזיאון חיפה לאמנות מציע יום מרתק של אמנות ותרבות.
 • מוזיאון ההעפלה וחיל הים (4 ק"מ ממלון סאטורי)
  סיפורה של מדינת ישראל קשור קשר הדוק בסיפורי העפלה נועזים. אנשים רבים שהגיעו לכאן באוניות רעועות שהיטלטלו בין גלים גבוהים, והשתדלו, ככל האפשר להתחמק מרדארים וספינות שיכולות לזהות אותם ולהסגיר אותם לבריטים, שלא הרשו ליהודים לעלות לארץ ישראל. כאן תשמעו על הסיפור הזה דרך סרטים וצילומים. וגם בביקור באוניית מעפילים של ממש. הסיפור של הים מביא אותנו גם לסיפורי חיל הים כמובן, ובחצר המוזיאון מחכה לכם צוללת וספינת חיל הים – שעליה ובתוכה תוכלו לבקר ולהעמיד פנים שאתם רב חובל ליום אחד.
 • מוזיאון הרכבת (1.3 ק"מ ממלון סאטורי)
  צמוד לתחנת הרכבת הפעילה של חיפה, תמצאו קרונות וקטרים מאז המאה ה-19 ועד היום – על חלק אפשר אפילו לטפס. חוויה מהנה וגם מלמדת לכל אוהבי הרכבות – מקטנים ועד גדולים.
 • מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית (4 ק"מ ממלון סאטורי)
  אתם מוזמנים לכמה שעות של יפן. המוזיאון היפיפה יעביר אתכם לארץ השמש העולה בתערוכות שנעות בין אמנות יפנית מסורתית של מאות שנים ועד לאמנות יפנית עכשווית. חוויה תרבותית ואמנותית מרתקת.
דילוג לתוכן